top of page

Informacija norintiems pakrikštyti vaiką mūsų bažnyčioje

Krikštas – tai Dievo meilės ženklas ir besąlyginė Dievo dovana. Krikštyti žmogų galima bet kokio amžiaus, tačiau Bažnyčia siūlo tai padaryti nuo pat pirmųjų jo gyvenimo dienų.

Krikšto sakramentu vienijasi Dievo ir tėvų troškimas: kad iš vyro ir moters meilės gimęs kūdikis būtų laimingas ne tik šioje žemėje, bet ir amžinybėje. Tėvų viltys vienijasi su Dievo valia: tėvai sutinka, kad mylėdami savo kūdikį, jie leisis būti mokomi To, kurio meilė yra beribė.

 

Dievas nenaudoja prievartos. Jis siūlo. O mūsų pareiga padaryti visa, ką galime geriausia, kad kūdikis tą dovaną priimtų. Tėvų vaidmuo čia labai svarbus. Jų troškimas turi būti nuoširdus. Šio sakramento svarbą jie patys turi suprasti ir sąmoningai jam pasiruošti.

 

Krikštu yra švenčiamas naujo nario įjungimas į Bažnyčią, į krikščionių šeimą. Tačiau tai tik pirmas žingsnis. Po jo laukia ilgas kelias. Tėvai padės savo vaikui eiti šiuo keliu lydėdami jį ir mokydami katalikų tikėjimo. Prie šio darbo turėtų prisidėti ir pasirinkti krikštatėviai bei kiti krikščionys. Krikšto sakramentu įsijungimas į Bažnyčią vėliau bus lydimas pirmosios Komunijos ir Sutvirtinimo sakramentų. Tam jį turi ruošti šeima ir bažnyčia.

 

Beje, Bažnyčia sutinka krikštyti ir tuos vaikus, kurių tėvai nėra susituokę. Tačiau tokia situacija nėra ideali, nesąmoningam tikėjimui turi ruošti visa aplinka. Tėvai kartais dvejoja išgirdę apie įsipareigojimą krikščioniškai auklėti savo vaikus. Jiems gali padėti kiti, jiems artimi krikščionys.

 

Mes visi pavedame vienas kitą Dievo malonei. Bažnyčios durys yra plačiai atidarytos visiems geros valios vyrams ir moterims. TEGUL NIEKAS NEBIJO PERŽENGTI JOS SLENKSČIO.

 

Svarbu rengiantis Krikštui (krikštijant mažus vaikus):

  • kreiptis į kunigą arba kitą atsakingą asmenį likus bent mėnesiui iki pasirinktos Krikšto datos

  • pasiruošimas Krikštui ir pats krikštijimas paprastai vyksta savoje parapijoje, tačiau, esant svariai priežasčiai, galima krikštyti kūdikį kitoje parapijoje ar bažnyčioje

  • būti nusprendus dėl Krikšto tėvų – krikšto tėvo ir krikšto mamos, arba bent vieno iš jų. Bent vienas iš krikšto tėvų turi buti priėmęs Krikšto, Sutvirtinimo ir Eucharistijos sakramentus, jie abu turi būti subrendę šioms pareigoms ir ne jaunesni nei 16 metų.

Plačiau apie Krikšto sakramentą skaitykite: KBK (skaityti čia)

Krikšto apeigyną galite rasti čia: (siųstis)
 

Kilus klausimams rašyti: paberzesparapija@gmail.com

MŪSŲ KONTAKTAI

Adresas: Vilniaus g. 65, Paberžė, 14273 Vilniaus r.

Tel: +370 613 47 380

El.p.: paberzesparapija@gmail.com

AB „SEB bankas“

a/s LT02 7044 0600 0500 0897

Susisiekite su mumis

Užklausa pateikta sėkmingai, ačiū. Greitu metu Jums atsakysime.

bottom of page